מן העיתונות

":מתוך הבלוג של יובל אראל - ביקורת על המופע "התרנגולים - הרמיקס

מקהלת העפרוני העניקה לערב מעמד כמעט של קדושה! הדיוק של הנערים והנערות שללו מושלם ומתעלה לרמות הכי גבוהות שיש. דומה כי אפילו בבנק הסמפולים הענק שבאולפן שלי בו מדוגמים עשרות מקהלות, חלקן של כנסיות ידועות ברחבי העולם, אין מקהלה שמגיעה לדיוק כזה. ההרמוניות המושלמות העיבודים המורכבים הפכו את חברי המקהלה לרכיב ממש שמימי והעניקו משמעות לביטוי  - מלאכים שרים

18.12.2019 ,יובל אראל על המופע - התרנגולים - הרמיקס

תנו להקשיב בשקט - מקהלת העפרוני הצעירה ב"לה בוהם" באופרה הישראלית

"איננו שומעים אצלנו יצירות רבות שמקהלות ילדים נוטלות בהן חלק, כך שהופעתה של מקהלת העפרוני היתה בהחלט חוויה מעניינת, והקול הפעמוני והעז של הילדים המשתובבים היה מחזה מהנה...."

 

אלעד אוזן, ידיעות אחרונות, 28.4.2014

 

קול מהאגדות וסערת רגשות

"החיבור בין מקהלות בארוקדה ווקאל והעפרוני למנצח האנגלי פיליפ פיקט ולסולנים מעולים, בקונצרט שבמרכזו האופרה "ונוס ואדוניס" הוליד קסם מיוחד ויצר ערב בלתי נשכח... והילדות הקטנטנות של מקהלת העפרוני הצעירה שבלעדיהן הערב הזה לא היה צבעוני וחמוד כל כך."

 

נעם בן זאב, גלריה הארץ, 5.2.2014

 

השגרירות המזמרות בסין

"המקהלה, הן בהופעותיה המוצלחות והן בפתיחותה ליצירת קשרים בלתי אמצעיים, הייתה שגרירה יוצאת מן הכלל למועצה האזורית עמק חפר."

 

רותי כהן, עלי חפר, 8.2013

 

עשרת המשפיעים במוסיקה הקלאסית הישראלית

"השנה יצאה מיה שביט לגמלאות; אבל עשרות שנים של ניצוח מקהלות, הצמחת דורות של מוסיקאים ומוסיקאיות במקהלת העפרוני שלה והזמנת יצירות ממלחינים ישראלים לא תמו בזאת, והשפעתה לא פגה." 

 

נעם בן זאב, גלריה הארץ, 1.8.2013

 

מיה שביט פורשת אך העפרוני ימשיך לשיר 

"33 שנה עבדה שביט כמנצחת העפרוני, בהתנדבות. זה מפעל חייה ומי שמכיר אותה יודע שכושר העבודה שלה כביר... וחייהן של הנערות במקהלה מעוררי קנאה: הם ספוגים בשירי נתן אלתרמן ולאה גולדברג, שירי נשים תימניות, שירי העדות היהודיות ממזרח ומערב, שירי הייקו יפניים כולל מסעות ליפן ולארצות רבות אחרות..."

 

נעם בן זאב, גלריה הארץ, 9.5.2013

  

 

מקהלת העפרני מעמק חפר זכתה בפרס מפעל הפייס לאומנויות הבמה

"בנימוקי שופטי וועדת הפרס נכתב: "תרומתה של מקהלת העפרוני בניצוחה של מיה שביט שאף הקימה אותה, עונה לכל דרישות הפרס הן ברמת השירה והביצוע המצוינים הן בעובדה שהיא אכן מהווה ראש חץ לפיתוח תרבות המקהלות בישראל על פני שלושה עשורים".

 

אתר מפעל הפיס 15.5.2012

 

 

"קלאסיקה ישראלית" - מקהלת הגליל העליון, ומקהלות העפרוני מגישות: 

 סדר פסח נוסח יגור מאת יהודה שרת

 "מזמן לא נשמעה רהיטות מוזיקלית כפי שהפיק רון זרחי, מנצח מקהלתי נפלא, ממקהלת הבוגרים שלו וכפי שהפיקו מיה שביט ונתלי גולדברג ממקהלת הנערות ומקהלת הקטנטנים הכובשת. ניקיון, הגייה, עידון של פראזות וטעם אמנותי - ומעל הכל הצניעות של המנצח והמנצחות, איכות נדירה כל כך בזן המוזיקאים הזה".

  

נעם בן זאב, גלריה הארץ, 29.3.2012 

 

שלומי שבן עם התזמורת הפילהרמונית בהאנגר 11 בתל אביב 

"רגע השיא בהופעה הגיע כשלעשרות הנגנים הצטרפה מקהלת העפרוני בניצוח מיה שביט, איתם שר שבן את "כולם אומרים" בביצוע האופראי המפורסם מההופעות שלו - אך נדמה שהפעם השילוב של מקהלת הילדים הנהדרת, יחד עם התזמורת הפילהרמונית גרמו לשבן להידמות לרגע למלחין מהרפרטואר הקלאסי של היכל התרבות..."

 

עמית סלונים, אתר מאקו 21.12.2011 

  

 בא בלילה - ערן צור במופע מחווה לאלבומו "עיוור בלב ים"

 "קהל בוגר, שבע וטוב לב, ישוב על כסאותיו ושולחנותיו עמוסי הטובין... מזיל דמעה אל מול מקהלת ילדי העפרוני, יודע שקיבל את התמורה לכרטיס הכניסה ובקיצור - נהנה לחזור אחורה ולהתרפק... ומקהלת ילדי העפרוני מעמק חפר דחוקים בצידה הימני של הבמה, כשהמנצחת נתלי גולדברג באמצע האולם, מופרדת באלומת אור, מכוונת אותם אל מול "המנון לאדישות", ואיך אפשר שלא להתרגש..."

 

מיכאל רורברגר, עכבר העיר, 24.2.2011

 

 

 מקהלת העפרוני בבוקר של שירה - צוותא תל אביב, 11:11

"לאורך יותר משעתיים, מול אולם צוותא שבו חלק מהקהל נאלץ לשבת על המדרגות בגלל חוסר מקום, שרה המקהלה הנהדרת הזאת ביופי רב, באיכות קולית מיוחדת - ייחודית לה, זה היה ברור; ומתוך שמחה גדולה. המוזיקה הפכה לתופעה מוחשית לגמרי בשירה של העפרוני, ולא רק בצלילים אלא גם בתנועה קצבית של הגוף, במחול, בחיוכים, באור שבקע מהעיניים לכל אורך הקונצרט".

 

 

נעם בן זאב, גלריה הארץ, 30.1.2011

  • Facebook
  • YouTube

© 2018 Efroni Choir. Made by Alechka